Novelizace trestního zákoníku – zpřísnění trestních sazeb za týrání zvířat

Novelizace trestního zákoníku – zpřísnění trestních sazeb za týrání zvířat

Image
Náš místopředseda a advokát Robert Plicka je hlavním spoluautorem a doslova každodenním prosazovatelem novely trestního zákoníku (ke stažení ZDE - pdf soubor, 119kB), která má za cíl mimo mnoha dalšího zvýšení trestních sazeb pro pachatele týrání zvířat a kriminalizaci nelegálních množíren.
 
Každý týden se potkáváme s poslanci a vysvětlujeme jim, proč je tato novela nutná a proč nepostačuje pouze novelizace veterinárního zákona a zákona na ochranu zvířat proti týrání, kde jsme rovněž připomínkovým místem a pracujeme na novelizaci i těchto zákonů. Již se nám podařilo podstatnou část poslanců přesvědčit, ale ještě stále není vyhráno. Na přelomu května / června se bude scházet Ústavně právní výbor k této novelizaci a následně nás čekají další kola legislativního procesu.
Dosavadní praxe jednoznačně ukazuje, že současná legislativa je pro tyrany zvířat nastavena tak, že se tyranům zvířat týrání zvířat prostě vyplatí, s čímž jsme se rozhodli skoncovat, a to i na té legislativní úrovni.
 
Na této stránce zveřejňujeme detailní prezentaci k novelizaci trestního zákoníku, jejímž autorem je Robert Plicka, místopředseda našeho spolku a advokát PLICKA & PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o..
V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vytisknout